• Početna
  • Info
  • Novosti i obavijesti
  • .
  • POZIV na radionicu na kojoj će biti predstavljeno financiranje energetske obnove obiteljskih kuća i višestambenih zgrada kroz nadolazeće natječaje.
30.01. 2020.

U utorak 4. veljače 2020. u hotelu Biokovo, s početkom u 10,30 sati održat će se ENERGETSKI INFO DAN u organizaciji JU Makarska razvojna agencija MARA i Grada Makarske, a u suradnji sa Fondom za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost i Splitsko-dalmatinskom županijom.

Predstavnici Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost prezentirat će dosadašnje primjere dobre prakse u provođenju projekata s naglaskom na mogućnosti financiranja energetske obnove obiteljskih kuća i višestambenih zgrada kroz nadolazeće natječaje.  Anđelko Katavić, pročelnik županijskog Odjela za gospodarstvo, EU fondove i poljoprivredu prezentirat će Program sustavnog gospodarenja energijom, odnosno mogućnosti financiranja projekata poticanja korištenja obnovljivih izvora energije i povećanja energetske učinkovitosti obiteljskih kuća koje provodi županija i koje naši građani uspješno koriste.

Za kraj, uvaženi arhitekt Hrvoje Bota iz ureda za permakulturni dizajn, arhitektonsko projektiranje i urbanističko planiranje Održivo d.o.o., koji je ujedno i dopredsjednik Udruge Permakultura Dalmacija održat će zanimljivo predavanje Pasivna arhitektura, permakulturni dizajn i energetska učinkovitost.