"Ribarsko - znanstvena suradnja u Općini Gradac"

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog fonda za pomorstvo i ribarstvo.

Europski fond za pomorstvo i ribarstvo je financijski instrument Europske unije za pomoć u ostvarivanju ciljeva iz Zajedničke ribarstvene politike (ZRP) za programsko razdoblje 2014.-2020.

Općina Gradac je nositelj projekta,a partneri su Agronomski fakultet u Zagrebu, Institut Ruđer Bošković i Obrtnička komora Split.

Cilj projekta je poticanje okolišno održivog, resursno učinkovitog, inovativnog, konkurentnog i na znanju utemeljenog ribarstva. Projekt je u sklopu Mjere I.3. „Partnerstvo između znanstvenika i ribara“ kojom se želi postići poticanje razmjene znanja između znanstvenika i ribara.

Aktivnosti vezane za projekt su:

-          potpisivanje Memoranduma o suradnji znanstvenika, ribara, ribarske organizacije i lokalne samouprave,

-          održavanje partnerskih sastanaka u okviru partnerstva znanstvenika i ribara, prikupljanje i prikaz podataka o ribarima u Općini Gradac,

-          analiza ribara u gospodarskom ribolovu prema tipu plovila i ribolovnim alatima,

-          analiza krivolova u ribolovu i ribarstvu u G5 i donjem toku rijeke Neretve,

-          idejni koncept centra za pripremu ribe za tržišni plasman Općine Gradac,

-          izrada baze riba u G5 i donjem toku rijeke Neretve,

-          biološki odgovori konzumnih riba na izloženost nano i mikro-plastici u moru,

-          koncept središnjeg informativnog punkta za ribarstvo u Općini Gradac,

-          preliminarna analiza podataka vezano uz mogućnost pokretanja pilot projekta eko-broda kao rješenja za prikupljanje morskog otpada,

-          organizacija studijske posjete Messolongi i pogonu za preradu i distribuciju ribe u Zadru (najbolja praksa).

Ukupna vrijednost projekta: 1.431.925,61 HRK

Iznos koji financira EU: 1.073.944,20 HRK (75%)

Iznos koji financira Republika Hrvatska: 357.981,41 HRK (25%)

Razdoblje provedbe  projekta: 04. lipnja 2020. godine – 31. prosinca 2021. godine

Kontakt podaci: Marina Topić

E-mail: ribarstvo@opcinagradac.hr

Pošaljite nam upit
captcha

Vaši podaci pohraniti će se na email serveru i koristit će se isključivo u svrhu komunikacije s Vama nastavno na poslani upit, te se neće dijeliti s trećim stranama bez Vaše izričite privole.